Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Політика та події

Виступ на засіданні Верховної Ради 10.01.2006 року Матвєєва В.Г.

Джерело: www.kpu.net.ua

Розгляд питання  «Про роботу Кабінету Міністрів України із забезпечення країни енергоносіями та про прочини конфлікту і наслідки врегулювання відносин у газовій сфері між Україною і Росією на основі відповідної угоди від четвертого січня 2006 року між НАК „Нафтогаз” (Україна) та ВАТ „Газпром” (Російська Федерація).

Шановні колеги, шановні громадяни України! Як бачимо, постійні кризи минулого року закінчилися газовою кризою, яку  спровокував і сьогодні про це вже говорив сам уряд своєю я б сказав, недолугою зовнішньою, так і внутрішньою політикою. Замість того, щоб як наполягали комуністи, розвивати взаємовигідні стосунки з Росією, Білорусією та Казахстаном в рамках ЄЕП, посилювати роль України в структурах СНД режим Ющенка продовжує антидержавну, антинародну політику. Роблячи все можливе і навіть неможливе  для якнайшвидшого вступу до НАТО, СОТ і таке інше. При цьому всі розуміють, що окрім Росії, ніхто нам того ж газу не продасть. Недружня політика до Росії обернулася для України підвищенням цін на енергоресурси. А, взагалі, шановні, це ж треба було додуматися, щоб бездарному керівнику НАК „Нафтогаз України” та ще й голові Конгресу українських націоналістів панові Івченку доручити проводити переговори з Росією по поставках газу, які він зухвало і зрадливо проводив з перекладачем. Ніхто з урядовців, на наш погляд, не думав і не рахував, якими важкими наслідками це обернеться для нашої економіки і нещасного того маленького українця. А при цьому більше половини членів уряду сьогодні, в тому числі, до речі, і три керівники НАК „Нафтогаз України” йдуть дружними рядами, займаються передвиборною роботою.Тому такий уряд заслуговує на одне – на термінову відставку. У запевненні уряду, що газ для населення буде поставлятися з власного видобування ми не віримо, адже його добування все приватизовано, а як відомо, ситий голодного ніколи не зрозуміє.

Зважаючи на викладене, фракція комуністів: 1) вважає неприпустимим підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги спожиті у побуті природний газ і електроенергію. Тому ми внесли відповідний законопроект на розгляд Верховної Ради.

Друге. Слід невідкладно доручити Рахунковій Палаті України провести комплексну перевірку господарської діяльності НАК „Нафтогаз України” та її участь у створенні газового постачальника, посередника.

І третє. Негайно відсторонити від виконання обов’язків керівника НАК „Нафтогаз України” Івченка та міністра палива та енергетики.

 МАТВЄЄВ В.Г.

Шановні колеги, у своєму виступі зараз при обговоренні інформації Кабінету Міністрів я наголошував на тому, що як нам відомо із всієї практики роботи Верховної Ради України на протязі, ну, в крайньому разі, останніх двох скликань всі ті постанови, які приймаються, вони урядами не виконувалися. Тому ми, фракція комуністів і, зокрема, конкретно Петро Миколайович Симоненко і я внесли проект Закону України про мораторій на підвищення ціни тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ, електроенергію, послуги громадського транспорту, крім таксі. Ми аргументуємо це перш за все тим, що підвищення з 1 січня цього року ціни на імпортований природний газ призведе по-перше, до значного підвищення цін на ці види промислової продукції і ми це з вами добре знаємо. А також зростуть і значно зростуть ціни на продукти харчування.

Вдумайтесь, за прогнозованою оцінкою фахівців ціни на товари та послуги зростуть на 30 відсотків. Невідворотне падіння рентабельності промислового виробництва, падіння конкурентоспроможності вітчизняної продукції безумовно призведуть до скорочення чисельності робочих місць, зростання безробіття, а відтак, безумовно, і до падіння рівня доходів більшості населення України.

Оголошене Прем’єр-міністром підвищення ціни на спожитий природний газ і тарифів на електроенергію призведе до подальшого зубожіння громадян України. І слід зауважити, що на 10 листопада минулого року заборгованість населення за плати, вдумайтесь, шановні колеги,   за плати житлово-комунальних послуг становило 6,7 мільярда гривень при заборгованості з виплат заробітної плати 1,1 мільярда гривень. Зважаючи на викладене, ми,  фракція комуністів, вважаємо неприпустимим підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги  спожиті у побуті природний газ, електроенергію та послуги громадського транспорту, крім таксі, до, я підкреслюю, до відповідного підвищення рівня мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії.

Тому, я думаю, тут у нас вихід, шановні народні депутати, один, підтримати сьогодні цей проект закону. Я вам дякую.

Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.