Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Політика та події

Дискусія з трибуни Верховної Ради України про український народний солідаризм (23 грудня 2005 року)

(комуніст Соломатін VS націоналіст Яворівський)

ЗАСІДАННЯ П’ЯТДЕСЯТ ВОСЬМЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

23 грудня 2005 року

12:32:26

СОЛОМАТІН Ю.П.

Шановні колеги!

Напередодні виборів 2006 року на поверхню витягнуто явище так званого українського народного солідаризму. Солідаризм або корпоративізм – це не політична новина. Згадаємо, але подивимось хоча б довідники, це єдність всіх навколо певної ідеї.

Але що це за ідея, навколо чого і заради чого такі єднання відбуваються?

Згадаємо, наприклад, про пролетарську солідарність трудящих усіх країн і відомий заклик: „Пролетарі усіх країн, єднайтеся!”. Це одна єдність.

Друга єдність навколо певної релігійної ідеї, нам її демонструє сьогодні сучасний Іслам в його радикальних течіях палестинського руху чи Усами Бен Ладена. І це так саме солідаризм.

Єднання навколо національної ідеї нам продемонстрував італійський та німецький солідаризм в 30 роках минулого сторіччя в Європі. Наслідки такого національного солідаризму відомі - італійський та німецький фашизм, Друга світова війна, десятки мільйонів жертв.

Тому витягування на українську політичну поверхню так званого українського народного солідаризму - це вкрай небезпечна ознака, це ознака народження протофашизму в Україні.

Це явище фюрера в юбці! Тому я закликаю кожного не байдужого до долі України політика або звичайного громадянина, - зробити відсіч тим, які йдуть з палаючим серцем, але не з власним серцем, як це колись зробив юнак Данко, а з серцем палаючим нашого українського народу, витягнутого жадібними руками на поверхню з жадібними намірами використати ще раз, створити ще одну супер або постмодернову помаранчеву революцію.

Не вийде, шановні. Місце вашому українському народному солідаризму там, де сконав німецький і італійський фашизм - на новому Нюрнберзькому процесі.

Дякую за увагу.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Яворівський, підготуватися Левко Лук’яненко.

12:34:59

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський, блок Юлії Тимошенко, Яворівщина, Жовківщина, Львівська область.

Найголовніше, послухавши мого попередника, я б запропонував таке модерне гасло сьогодні. Я вже моєму колезі Соломатіну не дивуюся. Мені просто цікаво, що він ще вигадає.

Через те хочу сказати, що дуже популярне гасло мого б бути сьогодні: ”Пролетарі всіх країн, вибачте сьогодні Соломатіну за все те, що він сьогодні наговорив”. Тому що договоритися вже до фюрера в спідниці… Я не знаю.

Пане Юрію, мабуть ви не вибрали просто в цьому році ще дурниць, ліміт залишився, і вирішили сьогодні їх викинути.

Але я про інше хотів би сказати, шановні колеги. Хотілося б відкинути це зло, все-таки, ми входимо у новий рік, у Різдво – це щось таке світле, таке ясне, хоч і дуже короткочасне.

Я хотів би звернутися до тих українців, душа яких сьогодні сум’ятті. Я прекрасно розумію, як важко вони переживають все те, що сталося в таборі революціонерів, що сталося з Україною і в середовищі людей, які були на майдані. Я дуже багато отримую листів з усієї України на свою цю програму „20 хвилин з Володимиром Яворівським” і цей пульс настільки тонко відчуваю.

Я хотів би вас заспокоїти від імені блоку Юлії Тимошенко. Дорогі наші, зрозумійте, сталося багато речей дуже болісних. Я особисто, скажімо, чекав, що на майдані 22 числа наш Президент, як найвища посадова особа, за якого ми агітували, якого ви підтримували, якого ми, власне кажучи, на своїх руках „внесли і посадили” в президентське крісло, що він подасть, все-таки руку і Юлії Тимошенко, і іншим. І ми б не мали сьогодні тих проблем, які ми маємо. Ми болісно це переживаємо.

Але я хотів би вас заспокоїти тим, що при всьому при тому, я ще вірю і вірять мої колеги із БЮТ, і вірять мої колеги із „Нашої України”, і з Української Народної Партії, що все-одно, після виборів, нам вдасться об’єднатися і створити тут у парламенті абсолютно дієздатну, нормальну, патріотичну Верховну Раду. Не те, що ви сьогодні чули.

Я вже колись казав, що я вже не знаю, що з Буркіно-Фасо тут представляють. Люди, обрані сюди до Верховної Ради, щоб так ненавидіти цей народ. Ну, як можна? Ну, ненавидіти. Виїздіть куди-небудь або не йдіть до парламенту. Через те, я хочу ще раз сказати, ми віримо в те, що ми пройдемо рівно, без великої ворожнечі ці вибори. Що ми обов’язково об’єднаємося, тому що якщо ми в наступному році не захистимо Україну, якщо ми її не виведемо на нормальний цивілізований шлях, наше життя, наше політичне буття втрачає будь-який сенс. Я ще раз вітаю всіх вас від імені Блоку Тимошенко з Новим роком і Різдвом Христовим. Добра, щастя і веселих свят Вам.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Мікрофон, будь ласка, Соломатіна, репліка, одна хвилина.

13:20:45

СОЛОМАТІН Ю.П.

Юрій Соломатін, фракція комуністів.

После моего сегодняшнего разоблачительного выступления об украинском народном солидаризме, - политическое перекатиполе, он же - чернобыльский соловейко, - бросился защищать эти идеи и их авторку. Впрочем, каждому свое.

Хочу только предупредить трудящийся люд, что примеров общенародного, общенационального обмана в истории несть числа.

Напомню, у фюрера немецкого народа был свой способ обманывать немецкий народ. В 1933-39 годах фюрер провел пять всенародных плебисцитов – с аннексии Рейнской, Силезской, Рурской области, Судет и независимого государства Австрия. И народ, поверив фюреру немецкого народа и его соловейку по имени Геббельс, с оранжевым блеском в глазах практически единодушно голосовал “за” . К чему это привело - известно.

У нынешних украинских кандидатов в фюреры есть свои национальные соловьи, которые ежедневно на украинском радио льют отраву в умы и души украинского народа.

Люди, будьте бдительны!

С Новым годом, друзья!

Наше дело правое, Победа будет за нами! Спасибо.

Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.