Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Політика та події

Звернення Верховної Ради України до дипломатичних представництв іноземних держав, акредитованих в Україні

Як відомо, 6 червня 2007 року під час зустрічі з представниками дипломатичного корпусу в Україні Президент України В. Ющенко серед іншого заявив, що Верховна Рада України “втратила свою повноважність з відповідними міжнародно-правовими наслідками”.

У зв’язку з цим, маємо зазначити, що оскільки повноваження Верховної Ради за статтею 90-ю Конституції України припиняються в день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання жодних конституційних підстав для проголошення парламенту неповноважним на сьогоднішній день немає. Більше того, Президент України, за Конституцією України, не наділений правом встановлювати факт неповноважності Верховної Ради України, як то фактично визнано в його указі від 5 червня 2007 року номер 497. Цьому передували дві неконституційні спроби дострокового припинення Президентом України повноважень Верховної Ради України V скликання, які до того ж його зусиллями були виведені з-під судового контролю.

Такі неконституційні дії Президента України не можуть бути сприйнятими в Україні, де визнаються демократичні цінності, діє принцип верховенства права, і ми переконані, не можуть бути сприйняті демократичною спільнотою Європи та всього світу. Крім того, діяльність українського парламенту в міжнародних відносинах, як і парламентів інших держав, здебільшого  спрямована на розвиток міжпарламентських контактів. А  відтак немає і не може мати безпосередньо міжнародно-правових наслідків, на відміну конституційно уповноважених на діяльність у сфері міжнародно-публічного права та інших органів державної влади.

Відтак, Верховна Рада України продовжує свою роботу в конституційному складі на законних підставах та згідно з домовленостями, досягнутими 27 травня 2007 року між Президентом України, головою Верховної Ради України та прем’єр-міністром України.

Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.