Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Політика та події

Президентська сторона виступає на користь силового сценарію розвитку подій в Україні

Члени Коаліції національної єдності заявлють, що Президент Віктор Ющенко став на шлях зриву політичних домовленостей, що досягнуто між керівниками держави. Сьогодні на засіданні Верховної Ради лідер КПУ Петро Симоненко зачитав Заяву Коаліції національної єдності:

ЗАЯВА

Процес мирного врегулювання політичної кризи в Україні в односторонньому порядку блокується Президентом України Віктором Ющенком. Так, указ Президента від 5 червня “Про призначення позачергових виборів до Верховної Ради України” порушує пункти 1 і 7 спільної заяви політичних лідерів від 27 травня. Не дивлячись на досягнуті домовленості щодо порядку врегулювання політичної кризи, оточення Президента, яке зацікавлене у загостренні конфлікту, спонукало його підписати черговий неконституційний указ. В основу указу покладені заяви кількох пропрезидентських політичних партій. Проте, одні лише рішення з’їзду будь-якої партії не можуть бути підставою для видання указів Президента, навіть, якщо це – партія самого Президента. Для складання депутатських повноважень існує відповідна правова процедура, яка недотримана в даному випадку.

Крім того, депутатська фракція “Нашої України” не може згідно із законом припинити свої повноваження, оскільки вона утворена блоком різних політичних партій, одна із яких уже заявила протест проти незаконних рішень з’їзду, адже складання депутатських повноважень представниками “Нашої України” можливе, лише у тому випадку, якщо з’їзди всіх партій,  учасниць даного блоку, ухвалять узгоджене рішення.

Група депутатів опозиційних фракцій у Верховній Раді України офіційно засвідчила, що заяви народних депутатів про складання повноважень сфальсифіковані.

Одночасно з цим Секретаріат Президента відкрито продовжує чинити незаконний тис на Конституційний Суд. Ні в одній європейській демократичній країні президент не може вказувати Конституційному Суду, які рішення ця незалежна судова інстанція  повинна ухвалювати.

Ні про які демократичні дострокові вибори парламенту не може йтися, якщо Президент привласнив право незаконно призначити голів районних  судів, відправляти у відставку і призначати суддів Конституційного Суду, звільняти та призначати, без жодних правових підстав,  генеральних прокурорів. Це не демократія, а узурпація влади.

Всі укази Президента, якими він втручається в роботу судових і правоохоронних органів, повинні бути  негайно відмінені. Факти порушення спільної заяви від 27 травня говорять про те, що президентська сторона відмовляється від політичного компромісу і виступає  на користь силового сценарію розвитку  подій.

Зі свого боку наголошуємо, що політичні сили Коаліції національної єдності у повному обсязі виконують домовленості, що містяться у заяві  трьох, та й надалі готові діяти у спосіб, необхідний для розв’язання  нинішнього політичного конфлікту виключно в рамках Конституції і законів України.

Водночас наполягаємо: Україні терміново необхідна допомога міжнародних посередників, оскільки Президент заблокував роботу Конституційного Суду і через це розв’язання нинішньої політичної кризи правовим шляхом знаходиться під великою загрозою.

Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.