Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Політика та події

  ПРИПИНИТИ ЗЛОЧИННІ ДІЇ РЕВАНШИСТІВ (ЗАЯВА фракції комуністів у Верховній Раді України)

Шановні колеги!

Шановні співвітчизники!

Щойно ми стали свідками вкрай небезпечної ескалаційної політики протистояння. Так звана опозиція при прямому потуранні гаранта Конституції перейшла всякі межі – заблокувала роботу Конституційного Суду – єдиного в державі органу конституційної юрисдикції.

Немислиме в будь-якій нормальній державі стало можливим в Україні, яка проголосила себе правовою, демократичною державою. Цей злочинний крок є логічним продовженням того беззаконня, наруги над Конституцією, яке започаткував Президент Ющенко своїм антиконституційним Указом про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України.

Очевидна неправомірність цих дій, покласти край яким має Конституційний Суд, ще раз підтверджена тим, що так звана опозиція не визнає ніякого рішення Конституційного Суду. Всі ці дні ми були свідками того, як чинилися спроби натиснути на Суд, домогтися від нього прийняття рішення, яке б створило видимість законності антиконституційного Указу Ющенка.

Ющенко зустрічався з суддями Конституційного Суду, що вже само по собі є абсолютно неприпустимим в умовах, що склалися зараз в державі. Як вчора з`ясувалося, з ним узгоджувалася навіть кандидатура судді-доповідача. Але, мабуть, і цього виявилося замало, тому до цього було залучено керівництво Служби безпеки України.

На порушення закону, вимог таємниці слідства, презумпції невинуватості в суспільство запущено дезінформацію про корупційні дії, яка тут же була спростована Генеральною прокуратурою.

Між тим, Президент письмово звертається з цього питання до Конституційного Суду. А яким фарсом виглядала спроба деяких суддів Конституційного Суду ще до початку розгляду справи, без будь-яких аргументів, створити в суспільстві уявлення про неможливість вільного і об`єктивного розгляду справи. Вони навіть заявляли про неможливість участі в цьому процесі.

Тепер лідерка БЮТ і її компанія експлуатують тезу, що не так (як їм хотілося!) сформований Конституційний Суд і що Президент навіть повинен відкликати суддів, призначених за його квотою. Як можуть взагалі з`являтися такі абсурдні ідеї, адже закон про Конституційний Суд цього не передбачає? Втім, мабуть, дивуватися не доводиться.

Якщо Президент дозволив собі видати Указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради за відсутності підстав, вичерпно визначених у статті 90 Конституції України, то його “любі друзі” вважають, що вони можуть робити все, що захочуть.

І ось що виходить: Президент в Брюсселі заявляє, що в Україні всі будуть підкорятися рішенню Конституційного Суду, яким би воно не було, а ті, для кого він старається, заявляють, що вони не визнають ніякого рішення Конституційного Суду.

А сьогоднішнє блокування Конституційного Суду –це злочин, це ще одна спроба вирішити питання про захоплення влади силовими методами. Сценарій цього почав реалізуватися.

Ми вимагаємо від Президента України негайно вжити заходів щодо припинення злочинних дій і забезпечення безперешкодної діяльності Конституційного Суду.

Якщо цього не буде зроблено, ми зобов`язані розпочати процедуру імпічменту Президента.

Ми вимагаємо від Міністерства внутрішніх справ України негайно розблокувати роботу Конституційного Суду.

Ми вимагаємо від Генеральної прокуратури порушити кримінальну справу проти організаторів цієї злочинної акції.

Ми звертаємося до Верховної Ради України з пропозицією заслухати завтра на пленарному засіданні інформацію Генерального прокурора України і Міністра внутрішніх справ про вжиті ними заходи щодо припинення цинічного порушення законів, блокування роботи Конституційного Суду.

Ми звертаємося до суддів Конституційного Суду із закликом виявити мужність, витримку, вірність присязі.

Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.