Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Достойно встретим 7 Ноября - 90-годовщину со дня Великой Октябрьской социалистической революции!

І знову продовжується бій! Поки ще мовний?

В п’ятницю 20 травня 2005 року на ранковому засіданні Верховної Ради за наполяганням фракції комуністів головуючим по-друге на робочому тижні було поставлено на голосування питання “Про направлення запиту народного депутата Юрія СОЛОМАТІНА до Президента України стосовно не державницької позиції деяких посадових осіб старого і нового Кабінету Міністрів, Міністерства закордонних справ у зв'язку з дворічним саботажем ними направлення до Ради Європи грамоти про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”.

Момент істини визначився в голосуванні №6, яке відбулося о 10годині 08 хвилин. Результати голосування: За-174, Проти –3, Утрималось- 0 , Не голосувало- 228. Всього:405 Відсутні- 26. Рішення не прийнято.

Подаємо результати голосування по фракціях ( групах):

Фракція ( група)

за

проти

Утрим-

алось

Не голосувало

Всього

Відсутні

1.позафракційні

5

0

0

15

39

19

2.Наша Україна

0

2

0

83

87

2

3.комуністів

54

0

0

2

56

0

4.СДПУ(О)

8

0

0

12

20

0

5.БЮТ

4

0

0

20

25

1

6.СПУ

18

0

0

8

26

0

7.РегіониУкраїни

38

0

0

11

51

2

8.Союз

11

0

0

2

13

0

9.Єдина Україна

18

0

0

1

19

0

10.Дем.ініціативи

0

0

0

0

14

0

11.Дем.Україна

11

0

0

8

19

0

12.Народна Партія

3

0

0

31

35

1

13.Укр.Народн.партія

0

1

0

23

24

0

14.Партія ППУ

4

0

0

12

17

1

Всього

174

3

0

228

405

26

Коментар до результатів голосування

  1. Голосували ЗА підтримку направлення запиту комуністи, синьо-біла буржуазна опозиція – Регіони України, група Союз, Єдина Україна, і частково - СДПУ(О), СПУ, Демократична Україна, позафракційні.

  2. Не підтримали запит ( проти та не голосували) представники 5-х фракцій: Нашої України, БЮТ, Української народної партії, Народної партії, Демократичні ініціативи.

  3. В день голосування синьо-біла буржуазна опозиція з ранку була в сесійній залі не в повному складі, тому що продовжувала за її межами свої дії на підтримку заарештованих помаранчевою владою відомих представників синьо-білих – заступника голови Донецької облради Б.Колесникова і голови Закарпатської облдержадміністрації І.Різака. Це сказалося на результатах “не голосування” картками відсутніх. За моїми оцінками могли, але не проголосували близько 50 карток відсутніх в залі.

Висновок

Результати розгляду запиту та голосування за його направлення ще раз підтвердили приблизну рівновагу політичних сил в питанні практичного впровадження в Україні Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, що два роки саботується з боку Президентів України та Кабінетів Міністрів ( зокрема МЗС України) – незалежно від того, під політичними прапорами якого кольору вони обрані ( утворені).

Зараз де – факто Верховна Рада України відмовилася від схваленого неї Закону України “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин” № 802 – ІV від 15 травня 2003 року та приєдналася до владних саботажників з помаранчевої команди Ющенко – Тимошенко.

Так що, шановні виборці, дивиться уважно, хто вам регулярно співає напередодні виборів пісеньки про палку любов до вас і до братньої російської мови. Правда полягає в тому, що принципову та послідовну позицію з цього питання має лише Компартія України: у нормі - надання російської мові статусу рівного з українською, а на цьому етапі як мінімум імплементації узаконеної, хоча й у куцому вигляді, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Ми всі з Київської Русі, так саме ї наші обидві мови. Залишимося вірними нашим корінням та дружбі народів – братів!

Народний депутат України Ю.Соломатін

Додаток:

Заява фракції комуністів від 18 травня 2005 року:

“Припинити саботаж з боку МЗС України та Президента України передачі на депонування до Ради Європи грамоти про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов та мов меншин”

Минуло вже два роки, як Верховна Рада України ухвалила закон України “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин” № 802 – ІV від 15 травня 2003 року. Проте Міністерство закордонних справ України до цього часу не надіслало для депонування Генеральному секретареві Ради Європи відповідну Грамоту про ратифікацію, що є завершальним кроком приєднання країни до документів Ради Європи ( статті 18-19 Хартії).

З липня 2004 року фракція комуністів регулярно звертається до повноважних органів державної влади з вимогою негайної передачі до Ради Європи цього документу.

Як було встановлено в березні 2005 року, за поданням МЗС України Президент України Кучма Л.Д. погодився (доручення від 25.08.2004 року № 7/3-01-281т) утриматися від передачи депозитарію ратифікаційної грамоти України щодо Європейської хартії регіональних мов або мов меншин з надуманих причин, що начебто не забезпечено належне фінансування та не визначено керівний орган центральної виконавчої влади, який буде координувати дії міністерств(відомств) в процесі її впровадження тощо.

Але виникає логічне запитання: чим займалися до цього часу Кабінет Міністрів України разом з МЗС України?

Такими діями МЗС України разом з Кабінетом Міністрів України за потуранням з боку Президента України ставлять себе вище Верховної Ради України, підступно перевищують свої повноваження та брутально торпедують виконання Україною її міжнародних зобов’язань.

З цього приводу 18 травня 2005 року членом фракції комуністів, народним депутатом України Соломатіним Ю.П. було подано депутатський запит до Президента України В.А.Ющенка, але він не набрав належної кількості голосів ( лише 141 замість 226) з боку Верховної Ради України для направлення його Президенту України.

Фракція комуністів вимагає від Верховної Ради України:

  1. негайного розгляду законопроектів № 7098 від 22 лютого 2005 року ( зі змінами від 12.05.2005 року) про внесення доповнення до Закону України “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин” ( № 802 – ІV від 15 травня 2003 року), яким передбачається вже на законодавчому рівні зобов’язати МЗС України забезпечити направлення до Ради Європи грамоти про ратифікацію зазначеної Хартії - в термін 1 місяць з прийняття закону) і № 7469 від 13.05.2005 року про внесення доповнення в статтю 11 Закону України “Про міжнародні договори України” в частині визначення терміну в 1 місяць подання до депозитарію ратифікованих Україною міжнародних угод.

  2. голосування законопроектів № 7098 і 7469 в пакеті, що стане гарантією з боку Верховної Ради проти подальшого злочинного зволікання МЗС України з благословення Президента України з передачею до Ради Європи грамоти про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

  3. повторного голосування за направлення депутатського запиту Соломатіна Ю.П. до Президента України В.А.Ющенка

  4. утворення Тимчасової спеціальної комісії з розгляду обставин, які призвели до дворічного саботування МЗС України передачі до Ради Європи грамоти про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Ми рішуче засуджуємо подвійні стандарти нинішньої української влади з впровадження Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Коментарії (0):

Ваше ім'я *: e-mail:
Заголовок *:
Коментар *:
Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.