Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Комуністичний проект України

Відкритий лист-звернення до політичних партій щодо формування Уряду Народної Довіри

Керівникам політичних партій та громадсько-політичних об”єднань, лідерам фракцій у Верховній Раді України, народним депутатам України

Комуністична партія України впевнена, що наші пропозиції, викладені у відкритому листі-зверненні щодо формування Уряду Народної Довіри, потребують з вашого боку пильної уваги та розуміння необхідності об”єднавчих процесів і виведення України з кризового стану.

Відкритий лист-звернення до політичних партій, виборчих блоків та громадсько-політичних об”єднань щодо формування Уряду Народної Довіри

P>З першого січня 2006 року Україна живе за новою редакцією Конституції. Відповідно до неї Верховна Рада формує Кабінет Міністрів і несе політичну відповідальність за його роботу.

Кризова соціально-економічна ситуація в країні, загроза енергетичної катастрофи, різке ускладнення міждержавних відносин з Російською Федерацією, погіршення практично всіх базових показників економічного розвитку, зростання цін на товари та послуги стали підставою для рішення Верховної Ради про висловлення недовіри Уряду на чолі з Ю.Єхануровим. Верховна Рада мала право відправити у відставку урядовців і вона цим правом скористалася.

Проте Президент України Віктор Ющенко і його політичне оточення не бажають визнавати і виконувати законне рішення Верховної Ради. Своїми антиконституційними діями вони штучно загострюють конфлікт між гілками влади, блокують формування Верховною Радою повноцінного уряду, створюючи всі передумови для розгортання в Україні системної політичної кризи.Фактично Президент та його найближче оточення використовують Уряд Єханурова у статусі “в.о.” як передвиборчий штаб, що має у своєму розпорядженні бюджет всієї країни, не несе ніякої відповідальності за провали у внутрішній і зовнішній політиці і діє виключно на користь однієї політичної сили - пропрезидентського блоку “Наша Україна”.

За таких обставин Комуністична партія України вважає своїм обов’язком  негайно, з першого дня нової сесії Верховної Ради, розпочати процес формування Уряду Народної Довіри з метою подолання загрозливих кризових тенденцій в економіці та соціальній сфері. Ми закликаємо ті політичні сили, яким не байдужа доля українського народу та держави,  приєднатися до нашої ініціативи і підтримати наступні умови подальшої співпраці:

Перше — виключити  із своїх виборчих списків представників олігархічних кіл, які є фігурантами корупційних скандалів і стосовно яких висувалися  відповідні звинувачення.

Друге — визначити спільну програму дій Уряду Народної Довіри. Зокрема, погодити:

  • необхідність продовження політичної реформи та прийняття Народної Конституції;
  • забезпечення зовнішньополітичного нейтралітету України як позаблокової держави;
  • формати участі України у міжнародних економічних інтеграційних процесах (ЄЕП, ЄС);
  • антикризовий пакет (енергетична безпека, ціни та ціноутворення, виконання бюджету-2006, захист інтересів вітчизняних виробників та споживачів товарів і послуг тощо).

Третє – визначити механізм та процедуру узгодження кандидатів на урядові посади.

Уряд Народної Довіри – це шлях до консолідації українського суспільства, це шлях до формування професійної урядової команди, яка продовжить свою роботу і після виборчих перегонів.  Уряд Народної Довіри – це порятунок для України.

Компартія України впевнена в своїх силах і готова нести політичну відповідальність за формування Уряду Народної Довіри. В той же час, ми звертаємось до політичних партій та об’єднань, що представлені у Верховній Раді України, до партій, виборчих блоків та громадсько-політичних організацій з пропозицією підтримати нашу ініціативу, приєднатися до неї та розпочати практичні консультації стосовно формування Уряду Народнорї Довіри.


Перший секретар
Центрального Комітету
Комуністичної партії України
П.М. Симоненко

Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.