18 марта 2008 года по инициативе коммунистов в Верховной Раде Украины создана депутатская группа антиНАТО
На утреннем заседании Верховной Рады Украины выступил народный депутат Украины, член фракции коммунистов, второй секретарь ЦК Компартии Украины Игорь Алексеев с Заявлением о создании депутатской группы антиНАТО в составе 58 депутатов. Напомним, что собственно фракция коммунистов составляет 27 человек.
В заявлении говорится, что власть однобоко и произвольно трактует основополагающие документы - Декларацию о государственном суверенитете Украины, Закон об основах национальной безопасности и, одновременно, растаптывает требования Конституции о назначении референдума относительно вступления в НАТО, за проведение которого еще два года назад поставили свои подписи более 4 миллионов граждан . Это является свидетельством того, что нынешняя власть хочет путем манипуляций и обмана поставить народ перед фактом присоединения Украины к НАТО.
Свое слово в отношении членства в Альянсе должен сказать сам народ и не тогда, когда за него все будет решено, а сейчас.
В сложившейся ситуации чрезвычайно важное значение приобретает подготовка контрпредложений стремлениям втянуть Украину в НАТО. Прежде всего, речь идет о реализации заявленного в положениb Декларации о государственном суверенитете Украины ( 1990 ) положения " о своем намерении стать в будущем постоянно нейтральной державой. которая не принимает участия в военных блоках и соблюдает три неядерных принципа: не принимать, не производить и не приобретать ядерного оружия".
Речь идет не о самоизоляции, а об активном нейтралитете, официально признанном, гарантированном ООН, ОБСЕ и другими международными организациями, прежде всего членами Совета безопасности ООН. Нейтралитете, который предусматривает широкое сотрудничество Украины с другими державами и международными институциями, в том числе ЕС и НАТО.
Реализация идеи законодательного закрепления внеблокового нейтрального статуса Украины по мнению заявителей совсем никак не противоречит стремлению Украины достигнуть наилучших европейских стандартов в развитии экономики, разрешению социальных проблем, функционированию демократических институтов - того, что принято называть ЕВРОПЕЙСКИМ ВЫБОРОМ.
Авторы заявления считают, что Украина могла бы выступеить с инициативою создания действительно общеевропейской системы коллективной безопасности как альтернативы блоковому противостоянию, появлению новых разделительных линий в Европе. Этим была бы снята и острота проблемы членства в НАТО.
Стенограмма выступления И.Алексеева с Заявлением - прилагается (на украинском языке)
ЗАСІДАННЯ ШОСТЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
18 березня 2008 року, 10:00 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Всім доброго ранку. Шановні народні депутати України, я прошу реєструватися у сесійній залі. Прошу увімкнути систему реєстрації, давайте, колеги, прошу.
10:01:24
В залі зареєстровано 418 народних депутатів України. Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.
Шановні колеги, почну з приємного. Василь Михайлович Горбаль, сьогодні у нього день народження, давайте привітаємо Василя Михайловича з днем народження. (О п л е с к и)
Шановні народні депутати України, відповідно до статті 25 Регламенту Верховної Ради України сьогоднішній день починається з виступів уповноважених представників фракцій у Верховній Раді України. Регламент виступів – по 5 хвилин, я прошу записатися на виступи з трибуни від імені фракції. Прошу провести запис. Запис проведено.
Алексєєв Ігор Вікторович, Комуністична партія України.
10:02:34
АЛЕКСЄЄВ І.В.
Шановні колеги, шановні представників засобів масової інформації, шановні радіослухачі і телеглядачі! Заява про створення депутатської групи „АнтиНАТО”.
„Пропозиція про створення депутатської групи „АнтиНАТО” є природною, закономірною реакцією на дії, спрямовані на прискорене втягування України в НАТО.
Всупереч волі переважної більшості нашого народу. Свідченням тому є горезвісне звернення трьох до керівництва Альянсу стосовно підписання так званого плану ПДЧ на квітневому самміті в Бухаресті.
Ця проблема має кілька вимірів: йдеться, насамперед, про безпеку України. Неупереджений аналіз свідчить, що вступ в НАТО не тільки не зміцнить її гарантії, а навпаки - дозволить ще більше втягнути нашу країну в авантюри цього військового політичного блоку, небезпечно погрішить відносини з Російською Федерацією, що завдасть великої шкоди національним інтересам України, її суверенітету, поставить нашу державу на бік однієї сторони у протистоянні Росії – Заходу, відносини між якими все більш набувають ознак холодної війни.
Що це означатиме для України, зрозуміло кожному, хто хоч трохи розуміється на таких речах. Питання набуття членства України в НАТО - з тих, що розколюють і без того наше розбурхане суспільство. В умовах політичної нестабільності, гострого протистояння це вкрай небезпечно. Не допустити протиправного розвитку подій – важливе завдання патріотичних, справді демократичних сил.
Не можемо не враховувати і того, що влада однобічно тлумачить положення Закону про основи національної безпеки України, брутально порушує вимоги Конституції, уникає призначення референдуму щодо вступу в НАТО, за проведення якого поставили свої підписи більше чотирьох мільйонів громадян України. Це свідчить про те, що суспільство хочуть поставити перед фактом.
Нарешті важливого значення набуває доведення до громадськості правдивої інформації про НАТО і про позитивні моменти і особливо про ризики України, пов'язані з членством в Альянсі, що всіляко замовчують у своїх темниках і виступах чиновники з МЗС і деякі експерти, в лапках. Все це робить створення депутатської групи „АнтиНАТО” цілком виправданим і вкрай необхідним. Завдання групи вбачаємо насамперед у тому, щоб всіляко протидіяти неконституційним діям на кшталт підписання звернення трьох спікером без відому і згоди парламенту, порушенням закону.
Своє слово стосовно членства в Альянсі має сказати народ і не тоді, коли все буде вирішено, а зараз. Ми повинні зробити все, використовуючи трибуну парламенту, різні заходи, засоби масової інформації, для того щоб донести правду до народу, до народу правду про НАТО. У нинішній ситуації надзвичайно важливе значення набуває підготовка контрпропозицій намагання втягнути Україну в НАТО. Йдеться, насамперед, про реалізацію положення Декларації про державний суверенітет України щодо проголошення її постійно нейтрального позаблокового статусу.
Звичайно, ми розуміємо нейтралітет не як самоізоляцію України, не як замикання в своїх кордонах і внутрішніх проблемах. Таке примітивне уявлення про позицію прихильників нейтрального статусу намагається нав’язати суспільству влада. Йдеться про активний нейтралітет, офіційно визнаний, гарантований ООН, ОБСЄ і інші міжнародними організаціями, насамперед постійними членами Ради безпеки ООН. Нейтралітет, який передбачає широке співробітництво України з іншими державами і міжнародними інституціями, в тому числі ЄС і НАТО.
Реалізація ідеї законодавчого закріплення позаблокового нейтрального статусу України аж ніяк не суперечить нашому прагненню досягти кращих європейських зразків у розвитку економіки, вирішенні соціальних проблем, функціонування демократичних інститутів - того, що прийнято називати європейським вибором. Вважаємо також, що Україна могла б виступити з ініціативою створення справді загальноєвропейської системи колективної безпеки як альтернативи блоковому протистоянню, появи нових розподільчих ліній на нашому континенті. Цим була б знята і гострота проблеми членства в НАТО.
Заявляючи про створення у Верховній Раді депутатської групи „АнтиНАТО”, ми налаштовані на конструктивну роботу заради реалізації національних інтересів України, її надійної безпеки. Заяву вже підписали 58 народних депутатів, і ми запрошуємо тих, кому не байдужа ця проблема, приєднуватися до нашої групи. Дякую за увагу.
Публикацию подготовил Ю.П.Соломатин,
народный депутат Украины 3-го и 4-го созывов.
|