Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Люди… будьте пильні! (Юліус Фучик)

ЗВЕРНЕННЯ Київського міськкому КПУ

Київська міська організація Комуністичної партії України висловлює своє глибоке обурення у зв’язку з новим ганебним вчинком націоналістичної влади Естонії, — вчинком, котрий продовжує серію засуджуваних міжнародним правом і простою гуманністю акцій естонського керівництва, скерованих антиросійськими та антирадянськими настроями. Не так багато минуло часу відтоді, як точилися пристрасті навколо наміру естонських правителів знести відомий пам’ятник радянським воїнам-визволителям у центрі Талліна. І ось, вандали на високих посадах узялися за живих (останніх…) визволителів! Лязнеська (Південна) окружна прокуратура республіки направила до суду кримінальну справу проти естонця Арнольда Мері.

Хто ж він такий? Постать, для маленької країни більш ніж знакова: перший естонський Герой Радянського Союзу! Мері одержав своє високе звання за бій на Псковщині, у котрому він був чотири рази поранений, але продовжував командувати солдатами, захищаючи від фашистів штаб корпусу.

І ось, таку людину, славу й гордість естонського народу, — таллінські “халіфи на годину” обвинувачують у… геноциді естонців! Мовляв, Мері брав участь у депортації свої земляків до Сибіру з острова Хійумаа в березні 1949 року. Але ж факти свідчать, що, по-перше, проблеми депортації не входили до кола безпосередніх обов’язків Мері, тоді — першого секретаря ЦК комсомолу Естонії, а по-друге, саме за “недостатню активність” у репресіях проти місцевого населення Герой зазнав гонінь і навіть був позбавлений Золотої Зірки в 1951-му!

Отже, “катом” оголосили жертву давньої несправедливості. Одного з найхоробріших бійців за волю Естонії. 87-річного хворого чоловіка збираються присудити (дійсно, сатанинська іронія!) до довічного ув’язнення!

Закликаємо всіх чесних людей, всіх, для кого неприйнятна владна сваволя, хто стоїть за людяність і законність, приєднатись до нашого протесту проти судової розправи над Героєм Радянського Союзу Арнольдом Мері.

Київський міськком Компартії України

Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.