Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Люди… будьте пильні! (Юліус Фучик)

Віктор Мазаров: День, який не став національною ганьбою

- А вам же заборонили приходити сюди...- підскакує вертка ведуча з телеканалу. Знає, бо ми з нею буквально вчора, 29-го, 6 годин просиділи в залі Шевченківського райсуду. Знає, та не усвідомлює головного. Ніхто і ніколи не забере в мене - і в тисяч таких же як я (а, мо, й набагато кращих) громадян України – право збиратися біля справжніх національних святинь і протестувати проти прагнення героїзувати злочинців.

...Ранок 30 червня. Біля пам’ятника Герою Радянського Союзу Ватутіну в Києві – люди. І – служиві у формі. Але головніше – Народ. Поки депутат Верховної Ради України Володимир Оплачко роз’яснює керівникам Київської міськдержадміністрації елементарні норми законодавства, ми їх реалізуємо практично.

Тут ми зібралися не випадково. Націоналістичне шумовиння проголосило в Інтернеті наміри саме нині, 30-го червня, розпочати акцію щодо сплюндрування могили командуючого Першим Українським фронтом генерала М.Ф.Ватутіна, перенесення його останків в інше місце.

Їх, неофашистів, нині тут не знайдеш. Тут – ми! Фронтовики, трударі, їх діти та онуки.

Не встигаю запитати, де воював на Вітчизняній Борис Квітко, але фіксую – дід нащадка Перемоги Валентина Юрчака впав за Радянську Батьківщину під Новоросійськом, а мама Людмили Пономар і нині згадує жахіття націоналістичного терору. В нас різні життєві шляхи. Але нас – Галину Бабій, що студенткою брала участь в похованні генерала Ватутіна в 44-му, і гвардії полковника Олега Гука, що служить Україні і нині – єднає найголовніше: ми не дозволимо топтатися по національних святинях. Адже Україна – це ми, народ, а не його націоналістичний маргінес, хай би його поки і не освячував якийсь там президент.

...30 червня. Біля 17-ї. Будинок офіцерів на Грушевського в щільному оточення. Найпрогресивніші соціалісти, прокричавши риторичні заклинання на честь своєї вождині, відзначившись на телеку, давно подалися по домівках (Змотавшись до АП, де вони проголошували якісь заходи, констатую: о 15.20 все вже було звернуто, навіть плакати на огорожі покидали. Сам бачив!). Прийшли – та й пішли, ну що від них серйозного чекати.

Ми – жіноцтво, офіцери, “ЗУБР”, православні, комуністи – стоїмо. В приміщенні, де колись був Будинок справжніх офіцерів, іде якась “академія” на згадку про Шухевича.

Сміховиння! Терорист. Гітлерчук. SS-ман. Каратель. Кат. І такого чествувати? Втім, швендяють серед нас і такі, хто б волів це зробити. Один з них – президент, що підписав указ про відзначення 100-річчя Шухевича.

Але ж ми – Народ, головний носій влади в Україні – прекрасно знаємо: помилкові (про злочинні не говоримо. Така кваліфікація - прерогатива суду. Або історії) укази дуже просто скасувати... І ми його скасовуємо практично.

Як безпосередній свідок можу запевнити: святкування річниці з дня народження фашиста Шухевича в Києві не відбулося. Як щурі, під свист і вигуки “Фашизм не пройде” човгали в Будинок офіцерів учасники “академії”. Човгали через міліцейські кордони, прекрасно розуміючи: як же їх – фашистів – ненавидить златоглава столиця України.

А з двох боків вулиці Грушевського в протесті проти такого блюзнірства став Київ. Дивлюся: і декілька юнаків на чолі з першим секретарем міськкому СПУ Миколою Даниліним тут (Та ж ніколи не мав сумніву: і серед соціалістів зустрічаються порядні люди). Ветеранам важко: 8 годин в спекотливу днину – це ж треба здоров’я мати. Але ми готові стояти в протестних лавах стільки, скільки знадобиться. І кістяк опору складають комуністи.

Націоналістичне збіговисько має закінчуватися десь біля 17-ї. Приблизно в цей час проїзд по Грушевського перекривають чотири шеренги спецназу. І миттєво на дорогу з двох боків кидаються декілька сотень представників Народу.

Стоять хлопці в бронежилетах, “сферах”, дехто специфічні, призначені для контактних боїв, рукавички вдягнув. А лицем в лице з ними - люди. Скільки знайомих облич! Наш, комуністичний, партактив, що готовий дати відсіч фашистам. І гримить голос генерала Доманського: Ми ніколи не змиримося з фашистськими вихватками! Ми не дамо фашистам сьогодні пройти цією вулицею!

Ми стоїмо один проти одного. А десь, незримо йдуть напружені перемовини, і хтось , розуміючи нашу рішучість, приймає рішення провести націонал-фашистів не тим урочистим шляхом, як планувалося, а провулками. І вони виповзають з цієї будівлі (чомусь виникла думка: якщо нинішня українська офіцерня спокійно сприймає в своєму домі фашистські збіговиська, то чому б його не знести, а територію краще віддати під забудову інвесторам, які так ласі до печерських земель?), захищені охоронним кордоном від розлючених жителів столиці. Так, так – розлючених. На їх голови летять пляшки з водою, пакети з кефіром, якісь гнилі овочі – але ж і експансивні вони, кияночки. І, слід зазначити толерантні. Адже звучить гучна пересторога: “Дівчата! В міліцію не попадайте. Наші ж хлопці!”.

Констатуємо: 30 червня 2007 року фашизм своєю ходою вулицю Грушевського не сплюндрував. Більше того. Як би це хотілося поки що президентові України Ющенку, бучне вшановування фашиста і карателя Шухевича в столиці України не відбулося. 11 годин – з 8.00 до 18.00 – центр Києва однозначно показував своє негативне відношення до таких діянь. А те, що потім повилазив усякий коричневий набрід - і на Софійській площі, і на телеекрани – так на те він і є набрід, аби поночі сновигати.

І якщо президентові кортіло зганьбити цей день перед усім світом чествуванням гітлерчуків, то слід його засмутити: Київ, палко підтримавши заклик міськкому Компартії, такого паскудства не допустив. Нормальний Київ фашизм не сприйме ніколи!

Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.