Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Люди… будьте пильні! (Юліус Фучик)

 Заява учасників мітингу біля пам’ятника національному герою України М.Ф.Ватутіну, місто-герой Київ 30 червня 2007 року

Нас, представників різних поколінь і верств населення нашого міста – жінок та чоловіків, ветеранів і юнь, фронтовиків і правнуків переможців, робітників і студентів – привела сьогодні в це священне місце наша совість і наша тривога за прийдешні часи.

Деякі політичні структури проголосили блюзнірський намір сплюндрувати могилу і пам’ятник герою визволення України від фашистської окупації, славетному полководцю Великої Вітчизняної війни М.Ф.Ватутіну. Водночас, проголошено про проведення буцімто урочистостей з нагоди 100-річчі з дня народження Романа Шухевича.

Ми, люди доброї волі, заявляємо: ми нікому і ніколи не дозволимо сплюндрувати пам’ять справжнього патріота і героя Миколи Федоровича Ватутіна. Запам’ятайте, вандали – нікому і ніколи!

Водночас, ми з глибокою відразою сприймаємо спроби чествувати недоброї пам’яті Р.Шухевича, вважаємо ці спроби не просто аморальними, а такими, що суперечать законодавству України та міжнародним нормам.
1. В указі президента Ющенка В.А. відносно 100-річчя йдеться про заходи в населених пунктах, пов'язаних з життям та діяльністю Р.Шухевича. Останній, будучи суто регіональним діячем Галичини, не мав жодного позитивного відношення до столиці України - м.Києва. Не сприймати ж таким формування “похідних груп” ОУН, які пленталися в гітлерівському обозі на Велику Україну.
2. Шухевич під час Другої Світової війни знаходився на службі в армії гітлерівської Німеччини, а після тимчасової окупації території України брав участь в формуванні структур окупаційної адміністрації та каральних органів. Шухевич несе безпосередню відповідальність за масове знищення мирного населення в ряді областей України, а також на території Білорусії, де він командував каральним поліцейським батальйоном.
3. Після звільнення території України, Шухевич до загибелі в 1950 р. командував терористично-підривною структурою - т.зв.УПА, яка здійснювала терористичні акти проти мирного населення та представників органів легітимної влади, диверсії проти важливих об'єктів народногосподарського призначення, вела шпигунську діяльність на користь інших країн.

Таким чином, діяння Шухевича підпадають під низку правових актів держави Україна та рішень міжнародної спільноти, закріплених в документах Організації Об'єднаних Націй.
1. Він - офіцер СС - відповідно до вироку Міжнародного трибуналу в Нюрнберзі 1946 р., має бути кваліфікований як член злочинної організації СС.
2. Він - особа, що тісно співпрацювала з фашистським окупаційним режимом - має бути кваліфікований як колабораціоніст.
3. Він - командир каральних підрозділів, які діяли на території України та Білорусії - має бути кваліфікований як військовий злочинець, а такі злочини, відповідно до рішень ООН, не мають строку давності.

Ми, учасники мітингу, вважаємо, що будь-які спроби відзначити в м.Києві 100-річчя Шухевича є грубим порушенням законодавства України, зокрема Законів "Про статус міста-героя Києва" та "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років".

Ми гнівно протестуємо проти намірів вандалів початку XXI століття на сплюндрувати могилу та пам’ятник національному герою України – генералу армії М.Ф.Ватутіну.

Ми, кияни, рішуче заявляємо – фашизм в Києві правити бал не буде. Ми – спадкоємці Перемоги – не дозволимо йому таке святотатство!

Прийнято на мітингу представників територіальної громади міста-героя Києва 30 червня 2007 року

Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.