Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Люди… будьте пильні! (Юліус Фучик)

Віктор Мазаров: Уроки ненависті

Брехня тут починається уже з вивіски. "Музей СОВЕТСЬКОЇ окупації". Омертвіла говірка заокеанської діаспори, її  тутешніх симпатиків з числа смоктунів доларової "гуманітарки", в столиці України виглядає кричуще зайвою. А сама виставка (досить примітивна, попри гучну назву "музей") - просто образливою для міста-героя Києва, його жителів.

Ось це і змусило представників низки громадських організацій столиці провести 6 червня протестний пікет, привернути увагу і киян, і відповідних державних інституцій на те неподобство, яке чиниться.

- Як ви смієте водити сюди дітей? - засмучено питала сивочола жінка. - Я вчителювала в 110-тій.

- Та й ми ж зі 110-ї. І музей в школі є, і пам'ятник відновили - мляво відбивалася її опонентша. А потім хутко зникла разом з малечею, яку привела на "екскурсію".

Те, що намагалися вбити в голови учнів молодших класів, вдалося трохи послухати і мені. Якщо говорити коротко, то це суміш злостивих інтерпретацій історії, перекручень фактів, помножені на ненависть.

Ненависть до цілого пласту життя України минулого століття, до мільйонів людей, які жили і творили. Та не тільки жили - живуть і нині.

Складається враження, що головний задум авторів проекту "музею" полягає в тому, аби заставити дітлашню ненавидіти своїх дідусів та бабусь, які в тій "окупації" жили, та жили так, що і нині згадують життя за Радянської влади з ностальгічним щемом. І цей задум, реалізований під егідою Київського "Меморіалу", розв'язує авторам руки і знімає будь-які перепони.

"На прикладі Павліка Морозова радянських дітей вчили зраджувати своїх батьків" - торочить, вибачте на слові, екскурсовод.

"В 44-му українців хотіли депортувати, але не вистачило вагонів" - демонструє він знайомство з геббельсівськими листівками.

"Хрущова в 64-му після зняття заарештували" - тут уже попахує клінікою.

В кожному слові, кожному планшеті з так званими експонатами - ненависть, ненависть і ще раз ненависть.

Вона копіюється і розповзається по всій Україні. Плакатний варіант експозиції (54 плакати)розтиражований і розісланий в 750 районів України, 150 музеїв та бібліотек світу. По 60 касет відеомотлоху "Між Гітлером і Сталіним" направлено в кожну область. На "прем'єру" в одному з великих кінотеатрів в Хмельницькому прийшло аж десять душ. Але ж тут йдеться не про комерційний зиск - про внесення отрути в душу та розум прийдешніх поколінь.

Ми не збираємося в даному випадку вести дискусію щодо достовірності чи абсолютної відсутності такої "музею". Врешті решт, відповідь уже дала сама історія хоча б тим, що Україну як державу в її нинішніх кордонах створила Радянська влада. "СОВЕТСЬКА окупація" в інтерпретації "меморіалівців". Ленін, Сталін та Хрущов - цілком слушно нагадали учасники пікету. Сподіваємося, хоч цього не буде заперечувати Юрій Шаповал, який значиться як науковий керівник проекту (В моїй студентській пам'яті Юрій Іванович залишився як один з найгірших секретарів комітету комсомолу Київського університету. Суб'єктивний погляд, звичайно. Може тому, що і через 25 років пригадую, як він намагався вичитувати мені за те, що на куртці джинсового костюму не було комсомольського значка. Чи може вже й тоді думав, як би дискредитувати Радянську владу?).

Та й не вийде в нас повноцінної дискусії. Переконався в цьому наступного дня, коли в УНІАНі було заявлено прес-конференцію керівників "Меморіалу" в прямому ефірі "5 каналу". Ось тільки "чесні новини" виявилися обрізаними. У всякому випадку запитання журналістів і відповіді на них "не вмістилися". В тому числі і два запитання автора цих рядків.

Ну на одне я відповіді і не просив, оскільки воно носило приватний характер. Хоча в контексті питання про "окупацію" може і не дуже приватний. Експонатів не там катма. То може виставити орден "Знак Пошани", якого в 1976-му році отримав працівник газети ЦК КПУ "Сільські вісті" Володимир Сергійчук, який сьогодні хоче суду над комуністами? Не було відповіді і на друге (не вважати ж такою дуже толерантну оцінку мого скромного внеску в боротьбу з українським націонал-фашизмом: "От, сволота!"): чи є для "меморіалівських" "музейників" Казик Гапоненко - київський піонер, який був зв'язковим чекістської групи Івана Кудрі і в свої 11 років загинув у гестапівській катівні разом з мамою - "окупантом"?

Можливо, що й так. Адже, прозвучало на прес-конференції теза, що радянська "окупація" була гіршою за гітлерівський режим... І тут є серйозні підстави для роздумів. Більше того, для запитань до державних мужів.

Ім'я Казика Гапоненка названо не випадково. На його честь названо оту саму київську школу №110, з якої привели на "екскурсію" учнів. Взагалі ж оприлюднено дані, що сюди щороку водять до 10 тисяч школярів та студентів. То хотілося б дізнатися в керівництва столичного управління освіти, звідки така жага забивати голови підліткам антидержавницьким мотлохом, формувати у них ненависть до минулого нашої Батьківщини і до своїх рідних та близьких? Де ви, панове, відшукали таке право в Законах України "Про освіту", "Про статус міста-героя Києва", "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років"? Чому дітей притягнули сюди, а не повели в Музей українського мистецтва, Музей народної архітектури та побуту чи Музей Пушкіна (адже було як раз 6 червня - день його народження)?

Не обійшлося, вочевидь, і без приязні з боку Міністерства освіти та науки. Тим більше, що "виставка" зареєстрована там на правах "інтелектуальної власності". Не зачіпаючи таке суто інтимне питання, як ставлення С.Ніколаєнка до Радянської влади, варто було б помізкувати - може Україні треба інший міністр. Такий, за якого діти будуть позбавлені необхідності примусово вислуховувати уроки ненависті до їх попередників, до важкого, але прекрасного життя, яке ті прожили.

Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.