Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Партійне життя

РЕЗОЛЮЦІЯ 39 з`їзду на Політичний Звіт ЦК КПУ

Роки, що минули після ХХХУІІ з`їзду Комуністичної партії України, позначені подальшим наступом міжнародного капіталу на соціальні завоювання трудящих, здобуті в жорстоких класових битвах під впливом досягнень соціалізму в СРСР, посиленням реакції по всьому фронту. Ще агресивнішою стала політика американського імперіалізму. Правлячі кола США безцеремонно втручаються у внутрішні справи інших держав, продовжують агресивну війну проти Іраку, під прикриттям боротьби з тероризмом нав`язують політику глобалізму та гегомонізму, спрямовану на підпорядкування світової економіки інтересам американського монополістичного капіталу.

Кардинально змінили обстановку в Європі розширення НАТО на Схід – до рубежів нашої держави, реалізація планів будівництва так званої «Великої Європи» – без Росії, переміщення американсь­ких військових баз на територію сусідніх з Україною держав, привласнення керівництвом Альянсу права діяти на власний розсуд, без мандата Ради Безпеки ООН, за межами країн-членів НАТО.

За цих умов проголошений українським керівництвом курс на інтеграцію в європейські і євроатлантичні структури, включаючи членство в НАТО і Європейському Союзі, загрожує втратою Україною державного суверенітету, перетворенням її на протекторат західних держав, знищенням вітчизняного оборонно-промислового комплексу, небезпечним погіршенням відносин з Російською Федерацією, іншими країнами-членами Співдружності Незалежних Держав.

Водночас в Європі і в усьому світі наростає протидія гегемоністським, жандармським устремлін­ням США, їх намаганням зберегти панівне становище в однополярному світі, формуються нові центри тяжіння як противага американському диктату – Євроейський союз, КНР, Росія, Японія, країни Південно-Східної Азії, Латинської Америки. Активізується протестний рух прогресивних сил проти неоколонізаторської політики глобалізації по-американськи, провідною силою якого є комуністи.



В Україні найважливішою подією цього періоду став крах збанкрутілого злочинного режиму Л.Кучми і прихід до влади в результаті грудневого (2004 р.) верхівкового перевороту виразників інтересів такої ж за своєю соціально-класовою природою, але більш організованої і ще агресивнішої групи кримінально-олігархічних, кумівських кланів, ставлеників США і НАТО, які згуртувалися навколо В.Ющенка, що серйозно змінило геостратегічну обстановку в Європі на користь США і НАТО. Їм вдалося використати в своїх інтересах глибоке невдоволення мільйонів громадян України результатами антинародної, антинаціональної політики і бездарної діяльності попередньої влади, обдурити їх облудною демагогією і встановити в Україні ще більш жорстокий режим диктатури компрадорської буржуазії.

Роз`єднані ліві сили виявилися неспроможними очолити наростаючий протестний рух і спрямувати його у річище боротьби за зміну соціально-політичного ладу, за повернення влади трудящим, хоча комуністи, наші прихильники становили основну масу учасників акцій «Кучму – геть!», «Повстань, Україно!», «За Україну без Кучми!». Цьому сприяло те, що на бік право-ліберальних і націонал-екстремістських сил перейшла верхівка соціалістів, «віддячена» новою антинародною владою наданням їм посад в уряді, місцевих державних адміністраціях. Скинувши з президентського поста Л.Кучму, сили, які згуртувалися навколо В.Ющенка, зберегли кучмізм – авторитарну, олігархічну владу кримінального капіталу на ще більш цинічному рівні.

 Перші кроки нової влади свідчать про її нездатність згуртувати ще більше розколоте внаслідок виборів українське суспільство, припинити руйнацію виробничого та наукового потенціалу,  падіння виробництва в промисловості і агропромисловому комплексі, зупинити інфляцію. Посилюється підпорядкування вітчизняної економіки міжнародним фінансовим спрутам.

Здійснений в Україні «помаранчевий» переворот, технологію якого закулісні натхненники і організатори намагаються експортувати в інші країни, призвів до зміцнення основ реставрованого капіталістичного, буржуазного ладу, до нового переділу награбованої у народу власності, приватизації стратегічно важливих галузей і підприємств, які ще залишилися у власності держави, ще нахабнішого насадження буржуазно-націоналістичної ідеології, войовничого антикомунізму, русофобії, агресії католицизму і уніатства на Схід, утисків канонічної православної церкви, спроб реабілітувати злочини пособників фашистських загарбників - вояків ОУН-УПА проти українського народу, видати їх за героїв. Особливо цинічним є те, що це відбувається у рік 60-річчя Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні.

Декларативні популістські рішення Кабінету Міністрів України, ухвалювані з метою за будь-яку ціну зберегти підтримку збитого з пантелику населення, штучно організована ревальвація гривні спровокували стрибок цін на продовольчі і промислові товари, підвищення тарифів на транспортні та інші послуги, подальше зниження життєвого рівня трудящих.

Відсутність в Уряду реалістичної, розрахованої на перспек­тиву програми економічного і соціального розвитку, перегляд на догоду Заходу раніше прийнятих законів про стимулювання розвитку агропромислового комплексу, металургійної, гірничо­рудної, автомобілебудівної, оборонних галузей промисло­вості, зниження або скасування митних тарифів на товари, що ввозяться в Україну, вже завдали серйозного удару по економіці України.

Виявилися пустими обіцянками передвиборні запевнення В.Ющенка про «відділення бізнесу від влади», «сформування чесної, моральної влади», неухильне дотримання законності, негайне виведення українського військового контингенту з Іраку. Таких брутальних масових порушень конституційних прав і свобод громадян Україна ще не знала. Наслідком цієї політики стали катастрофічне зниження професіо­налізму, дезорганізація управління у багатьох ланках державного організму, значне зниження темпів зростання валового внутріш­нього продукту, обсягів промислового і сільськогосподарського виробництва.

Діючи в умовах жорсткого авторитарного режиму, постійно зазнаючи утисків, репресій та  цькування з боку антикомуністич­них сил, Комуністична партія України рішуче протидіяла антинародній політиці, послідовно захищала інтереси трудящих, обстоювала суверенітет України. Як активний учасник європейсь­кого і світового комуністичного руху, вона виступає проти  політики глобалізації, мілітаризації Європи, за згуртування прогресивних сил у боротьбі проти навислої над людством небезпеки.

Центральний Комітет Компартії України спрямовував діяльність партійних організацій і комітетів на зміцнення зв`язків з масами, посилення впливу партії в суспільстві, вдосконалення форм і методів масово-політичної, організаторської, ідеологічної роботи.

 На захист політичних, соціально-економічних, громадянських прав трудящих, донесення до широких мас позиції партії, викриття антинародної сутності правлячого режиму, проведення через парламент законів в інтересах трудящих, протидії наступу на їх конституційні права і свободи  спрямовувалася діяльність фракції Компартії у Верховній Раді України, комуністів - депутатів в органах місцевого самоврядування.

З`їзд визнає політичну лінію Центрального Комітету правильною, а його практичну діяльність задовільною.

 Водночас, всебічно проаналізувавши  роботу у звітному періоді, з`їзд вважає, що Центральний Комітет, партійні органи на місцях, первинні партійні організації не використали всіх можливостей для виконання завдань, поставлених ХХХVІІ і ХХХVІІІ з`їздами Компартії України, часом втрачали політичну ініціативу, внаслідок чого потужний потенціал прихильників нашої партії використовували інші політичні сили. Не досягнуто відчутного організаційно-політичного зміцнення партійних організацій, посилення їх впливу у робітничому, селянському середовищі, серед інтелігенції, у профспілках, ветеранських, молодіжних організаціях. Чимало партійних організацій працюють безініціативно і безсистемно, активізуючи свою діяльність в основному лише під час виборних кампаній та при проведенні акцій, рекомендованих зверху. Партійні ряди слабо поповнюються молодими, свіжими силами, кількісно не зростають. Не вирішено завдання, яке ставилося попередніми з`їздами, – на основі широкого залучення прихильників комуністичної ідеї добитися створення партійних організацій у кожному селі, зміцнити партійні осередки в містах. Недостатньо спрямовується діяльність організацій Всеукраїнського союзу робітників на формування класової пролетарської свідомості в робітничому середовищі, згуртування і активізацію робітничого класу у боротьбі проти антинародної влади.

Партійні кадри і активісти слабо оволодівають вмінням виділяти головну ланку в роботі, зосереджувати зусилля партійних організацій на злободенних справах, залучати до боротьби за їх вирішення широкі маси трудящих.

Сили і увага партійних організацій нерідко відволікаються на проведення безплідних дискусій, з`ясування особистих стосунків, розв`язання штучно створюваних конфліктних ситуацій.

З`їзд  відзначає, що і у звітному періоді не відбулося радикального повороту до питань поглиблення теоретичної діяльності, згуртування навколо партії вчених соціалістичної орієнтації, залучення їх до розробки актуальних теоретичних і практичних проблем боротьби за перетворення суспільства на соціалістичних засадах. Це створює в суспільстві викривлене уявлення про Компартію як таку, що нібито нездатна своєчасно і активно відповідати на виклики часу, відмовлятися від догм і застарілих підходів, модернізувати форми і методи своєї роботи. Партійні організації не приділяють належної уваги політичному навчанню, ідейному загартуванню комуністів, передусім керівних кадрів, активу, нового, молодого поповнення партії.

Залишається гострою проблема підготовки випробуваного, надійного резерву кадрів для висування на партійну роботу на всіх рівнях, включаючи Центральний Комітет.

Саме в серйозних недоліках в діяльності Центрального Комітету, місцевих партійних органів і первинних організацій,  в брутальних порушеннях виборчого закону, нагнітанні антикомуністичної істерії, намаганнях влади і наших політичних противників загнати Компартію у політичне гетто, з`їзд вбачає головну причину поразки Компартії на президентських виборах.

ХХХІХ  з`їзд  Комуністичної  партії  України
п о с т а н о в л я є:

1. Вважати головним завданням Центрального Комітету, всіх організаційних структур Компартії України на данному етапі – на основі об`єктивної, самокритичної оцінки зробленого, критичного, неупередженого аналізу допущених помилок і прорахунків забезпечити серйозне організаційно-політичне зміцнення партійних організацій, докорінне поліпшення їх організаторської, масово-політичної і ідеологічної роботи, зміцнення позицій і впливу партії в суспільстві як надійного захисника інтересів трудящих, послідовної і системної опозиційної сили по відношенню до антинародної влади виразників інтересів кримінально-олігархічних кланів, компрадорської буржуазії.

Наша партія має всі підстави запропонувати суспільству своє бачення національної ідеї, зміст якої становлять утвердження реального народовладдя, забезпечення добробуту народу, високого рівня і якості життя кожного члена нашого суспільства, зміцнення реального державного суверенітету і реальної економічної незалежності України, її високого авторитету в світі.

 Ключовою проблемою з`їзд вважає вироблення науково обґрунтованої програми дій партії в нових умовах, яка була б привабливою і слугувала основою для тісного згуртування навколо партії робітників, селян, інтелігенції, молоді, давала переконливі відповіді на питання, що виникають у суспільстві: якими бачить партія шляхи досягнення її програмних, стратегічних цілей – завоювання влади трудящими, повернення на соціалістичний шлях розвитку, відновлення на нових засадах Союзу братніх народів, яким є її ставлення до приватизації, підприємництва, демократії, реформи системи політичної влади, свободи слова, мови, культури, державного суверенітету України, гострих зовнішньополітичних, оборонних та інших проблем.

Ця програма має стати основою передвиборної платформи Компартії України на наступних виборах до Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування, яку Центральний Комітет повинен представити наступному з`їзду партії.

2. З`їзд привертає увагу всіх партійних комітетів і організацій до надзвичайно важливого значення наступної виборчої кампанії, під час якої влада, практично всі політичні сили – від агресивних  націонал-шовіністів до «прогресивних» і «звичайних» соціалістів – прагнутимуть остаточно витіснити Компартію України з політичної арени України, не допустити її представників у Верховну Раду України та місцеві ради.

Зірвати ці зловісні плани, не допустити завоювання представниками нинішнього антинародного режиму націона­ліс­тів і соціалістів більшості в українському парламенті, завоювати  довіру широких мас, зміцнювати позиції партії  в суспільстві як найавторитетнішої, впливової політичної сили – завдання надзвичайної ваги. Це повинен усвідомлювати і цьому активно сприяти кожний член нашої партії.

З`їзд доручає Центральному Комітету Компартії України розробити, з урахуванням нинішньої розстановки політичних сил у суспільстві, і здійснити конкретний план заходів для успішного проведення виборчої кампанії партії, згуртування навколо Компартії України в рамках Лівого фронту усіх прогресивних сил, які виступають проти антинародного режиму, за здійснення глибоких перетворень у суспільстві для повернення України на соціалістичний шлях розвитку.

3. В нинішніх умовах надзвичайно важливого значення набуває широке, аргументоване роз`яснення цілей і програм­них завдань нашої партії як носія і виразника прогресивних тенденцій суспільного розвитку, могутньої патріотичної сили, вірної прапору пролетарського інтернаціоналізму, послідов­ного захисника інтересів трудящих, національних інтересів України. Необхідно давати рішучу відсіч антикомуністичній істерії, нав`язуванню суспільству спотвореного образу Компартії. Вдосконалювати пропагандистську і контрпро­паган­дистську роботу, діяти на випередження, більш активно і агресивно –  в позитивному значенні цього слова.

4. З`їзд підтверджує, що Компартія і надалі виступатиме як послідовна, системна опозиція до правлячого в Україні режиму, добиватиметься радикальної зміни політичного курсу, здійснення глибоких демократичних перетворень, які мають закласти основу для переходу, в перспективі, суспільства на соціалістичний шлях розвитку.

З`їзд зобов`язує партійні організації, представників партії у Верховній Раді України, місцевих радах, усіх комуністів:

  • викривати антинародну сутність правлячого режиму виразників інтересів кримінально-олігархічної,  компрадорсь­кої буржуазії, політики, яку він проводить;
  • рішуче виступати проти наступу антинародної влади на соціально-економічні права трудящих;
  • всіляко протидіяти планам тотальної приватизації, наполегливо добиватися повернення у державну і колективну власність незаконно приватизованих стратегічно важливих підприємств і галузей;
  • вжити всіх законних заходів для недопущення купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. Всіляко сприяти утвердженню кооперативних форм організації виробництва на селі;
  • активно обстоювати позиції партії з питань культури, мистецтва, мови, передусім щодо наповнення реальним змістом державного статусу української мови і надання статусу державної  російській мові, забезпечення всебічного розвитку мов і культур представників усіх націй і народностей, які населяють Україну

5. З`їзд вважає, що Компартія України має виступати провідною, організуючою силою у захисті конституційних прав і свобод громадян, у протидії авторитарним, диктаторсь­ким тенденціям у діях нинішньої влади, беззаконню і свавіллю. Потрібно аргументовано, на конкретних фактах показувати антидемократичний, антинаціональний, компра­дор­ський, кумівський характер цієї влади. Рішуче протидіяти спробам зірвати здійснення реформи системи політичної влади, впровадження пропорційної системи виборів до Верховної Ради України та місцевих рад, набуття чинності Законом про внесення змін до Конституції України.

Партія виступає проти запропонованої Урядом адміністративно-територіальної реформи, здійснення якої не відповідає інтересам населення, створює додаткові труднощі для громадян, руйнує систему управління соціально-економічними процесами. Водночас Компартія вважає за необхідне утвердити в Україні справжнє самоврядування, законодавчо наділити органи місцевого самоврядування реальними повноваженнями і фінансовими можливостями для здійснення покладених на них функцій

6. З`їзд зобов`язує Центральний Комітет партії вжити заходів до вдосконалення парламентської діяльності кому­ністів. Активніше і кваліфікованіше використовувати її для донесення до широких мас громадськості правди про політику Компартії, її позиції з найважливіших питань державного і суспільного життя, викриття антинародного і антинаціональ­ного характеру правлячого в Україні режиму, захисту інтересів трудящих, протидії наступу на їх права і свободи.

У боротьбі за досягнення поставлених цілей і завдань активно співпрацювати з іншими опозиційними до режиму політичними силами, зберігаючи при цьому політичне обличчя, політичну ініціативу і самостійність у принципових питаннях.

7. З`їзд висловлює рішучий протест проти намагань перекрутити історію нашої Вітчизни, насамперед принизити всесвітньо-історичний подвиг радянського народу, його Перемогу у Великій Вітчизняній війні, під демагогічними гаслами «примирення» реабілітувати пособників фашистів – вояків ОУН–УПА, вимагає не допускати наруги над символами і пам`ятниками, які відображають героїчне минуле, славні діла старших поколінь нашого народу.

Партія послідовно виступатиме на захист прав, зміцнення соціальних гарантій ветеранів війни і праці.

Всілякої підтримки партійних організацій потребує громадський молодіжний рух «Спадкоємці Перемоги», покликаний об`єднати широкі верстви населення заради вірності героїчним традиціям нашого народу, пам`яті тих, хто будував, захищав і відроджував Вітчизну у роки грізних випробувань.

8. У сфері зовнішньої і оборонної політики виходити з того, що її зміст має визначатись виключно національними інтересами України, необхідністю забезпечення надійної оборони і безпеки держави, її міжнародного авторитету і впливу. Цьому повною мірою відповідає взаємовигідне співробітництво з усіма державами і їх об`єднаннями як на Сході, так і на Заході, входження України в Єдиний економічний простір, вдосконалення співробітництва у форматі Співдружності Незалежних Держав, приєднання України до Союзу Російської Федерації і Республіки Білорусь.

Водночас партія виступає проти вступу України в НАТО, оскільки це створило б загрозу суверенітету України, спричинилося б до погіршення відносин з Росією. Ми проти поспішності, а тим паче проти нехтування державними інтересами України при вирішенні питання про вступ її до Європейського Союзу (ЄС) і Світової Організації Торгівлі (СОТ).

9. З`їзд схвалює діяльність Центрального Комітету у Союзі комуністичних партій – КПРС, а також конкретні заходи щодо розширення братерських зв`язків з комуністичними та іншими прогресивними партіями зарубіжних держав і зобов`язує ЦК ще активніше добиватися зміцнення єдності дій усіх загонів міжнародного комуністичного руху проти загрози миру, американської експансії, наступу на соціальні завоювання трудящих.

10. Запорукою успіху у боротьбі за досягнення програмних цілей і стратегічних завдань, що постають перед партією на сучасному етапі, з`їзд вважає організаційно-політичне зміцнення партійних організацій, більш активне поповнення їх свіжими силами, піднесення активності комуністів, зміцнення в усіх ланках партійної дисципліни, посилення контролю і відповідальності за виконання статутних обов`язків члена партії і партійних рішень.

Необхідно активно протидіяти будь-яким намаганням спровокувати розкол партійних рядів, на що роблять особливі розрахунки наші політичні противники, появу в партії проявів фракційності, нехтування обов`язками члена партії. Водночас потрібно на всіх рівнях утверджувати обстановку справжньої партійної товариськості, взаємної поваги, створювати умови для вільного висловлювання думок, товариських дискусій,  по-партійному реагувати на критичні зауваження, всіляко розвивати самокритику, неухильно зміцнювати в повсякденному  житті партії принципи демократичного централізму.

Справою надзвичайного значення з`їзд вважає залучення до партії молоді, яка поділяє ідеали і цілі Комуністичної партії, прагне брати активну безпосередню участь у боротьбі за революційне перетворення суспільства. Піднести роль Комсомолу України у цій справі.

11. Наступний етап у діяльності партії має бути позначений рішучим посиленням роботи в масових громад­ських організаціях – молодіжних, ветеранських, жіно­чих, Всеукраїнському союзі робітників, Всеукраїнському Союзі радянських офіцерів. Особливого значення з`їзд надає завоюванню активних позицій у профспілках з тим, щоб їх очолювали не угодовці-прислужники антинародного режиму, а самовіддані, сміливі захисники інтересів трудящих.

12. З`їзд вимагає від Центрального Комітету Компартії України, усіх партійних комітетів і організацій  посилення уваги до ідеологічної роботи, ідейного загартування комуністів, насамперед молодого поповнення партії, озброєння їх марксистсько-ленінським вченням, знанням історії і багатющого досвіду роботи ленінської партії в масах, в тому числі в умовах панування реакційного режиму.

Потрібно відновити роботу системи політичного навчання. Центральному Комітету Компартії України в найкоротші строки підготувати рекомендації з цього приводу, забезпечити оперативну підготовку методичних матеріалів, активніше використовувати з цією метою партійну пресу.

Піднести роль засобів масової інформації як колективних пропагандистів, агітаторів і організаторів у діяльності партії по згуртуванню мас, залученню їх до боротьби за демократичні перетворення в суспільстві.

Вважати за необхідне використати всі можливості для організації телеканалу і радіопрограм, на зміст діяльності яких партія мала б необхідний вплив.

З`їзд зобов`язує Центральний Комітет Компартії України ґрунтовно зайнятись залученням кращих сил суспільствознавців до глибокого теоретичного обґрунтування стратегії і тактики партії, творчої розробки на основі марксистсько-ленінської методології злободенних проблем соціально-економічного і духовного розвитку, вироблення на цій основі рекомендацій для практичної діяльності партії. Схвалити  вжиті Центральним Комітетом заходи щодо активізації роботи Всеукраїнського громадського об`єднання «Інтелігенція за соціалізм» і зобов`язати  партійні комітети надавати об`єднанню всемірну підтримку і допомогу.

ХХХІХ з`їзд Комуністичної партії України висловлює тверду впевненість у тому, що наша партія з тяжких випробувань вийде загартованою, оновленою, здатною творчо вирішувати в інтересах трудящих гострі проблеми суспільного життя, наполегливо боротися за досягнення своїх програмних цілей.

 26 червня 2005

Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.