Пошук
Разместить кнопку на Вашем сайте

Газета «Комуніст»
Сайт Комуністичної партії України

Журнал «Комуніст України»

Газета Криворожской городской организации Компартии Украины

Ленінський Комсомол м.Києва

Газета Всекраинского Союза рабочих «Рабочий класс»

Коммунистическая партия Российской Федерации

Московское городское отделение КПРФ

Санкт-Петербугское городское отделение КПРФ

Сайт газеты ЦК Коммунистической партии Китая «Женьминь Жибао» (на русском языке)
Політика та події

Прес-служба народного депутата України Соломатіна Ю.П.: Повідомлення до ЗМІ України

В середу 11 січня 2006 року на пленарному засіданні Верховної Ради України головуючим були виголошені два запити народного депутата України Соломатіна Ю.П.:

  1. Депутатський запит Голові Державної податкової адміністрації України Кірєєву О.І. щодо надання інформації про розслідування чи перевірки ДПА України діяльності офшорної кіпрської фірми Somolli Enterprises Limited та її акціонера Юлії Тимошенко в схемах для відмивання “брудних” коштів у справі екс-Прем’єр-міністра Павла Лазаренка

  2. Депутатський запит Секретарю Ради національної безпеки і оборони України Кінаху А.К. щодо винесення на розгляд засідання Міжвідомчої комісії РНБОУ справи з повернення в Україну бюджетних коштів у розмірі сотень мільйонів доларів США викрадених злочинним шляхом екс-Прем’єром Павлом Лазаренком за допомогою його спільниці Юлії Тимошенко як акціонера офшорної компанії Somolli Enterprises Limited через яку відмивалися брудні кошти як це зазначається в документах американської юстиції.

Файли запитів – додаються.

Прес-служба народного депутата України Соломатіна Ю.П., тел.255-26-03Голові Державної податкової адміністрації України

Кірєєву О.І.

Депутатський запит

щодо надання інформації про розслідування чи перевірки ДПА України діяльності офшорної кіпрської фірми

Somolli Enterprises Limited та її акціонера Юлії Тимошенко

в схемах для відмивання “брудних” коштів у справі екс-Прем’єр-міністра Павла Лазаренка

Шановний Олександре Івановичу!

В моєму розпорядженні є документи, які дають підстави вважати, що через рахунки офшорної фірми Somolli Enterprises Limited (Кіпр) екс-Прем’єр-міністром Павлом Лазаренком та його спільниками проводилися значні суми “брудних” коштів. У зв’язку з цим прошу Вас надати інформацію, чи проводилися ДПА України та її підрозділами відповідні розслідування чи перевірки на предмет порушень податкового законодавства України фірмою Somolli Enterprises Limited (Кіпр), її засновниками-громадянами України. Чи вважає ДПА України цю фірму, її засновників добросовісними платниками податків згідно з законодавством України?

В додатку надаю: (а) копію листа адвокатської контори “Scordis, Papapetrou & Co. Advocates” до Центрального банку Кіпру з проханням надати дозвіл на випуск/зміну часток акцій офшорної фірми Somolli Enterprises Limited (та інших пов’язаних компаній); (б) копію банківського документу про відкриття на фірму Somolli Enterprises Limited рахунку в банку “Bank of Cyprus Ltd” парнерами/директорами Тимошеко Олександр, Тимошенко Юлія, Гравець Олександр з їх розпорядчими підписами.

Сподіваюсь цих даних вистачить для ідентифікації вказаних осіб в системі податкового обліку. Очікую Вашої відповіді.

З повагою Соломатін Ю.П.

Секретарю Ради національної безпеки і оборони України

Кінаху А.К.

Депутатський запит

щодо винесення на розгляд засідання Міжвідомчої комісії РНБОУ

справи з повернення в Україну бюджетних коштів у розмірі сотень мільйонів доларів США викрадених злочинним шляхом екс-Прем’єром Павлом Лазаренком за допомогою його спільниці Юлії Тимошенко як акціонера офшорної компанії Somolli Enterprises Limited через яку відмивалися брудні кошти як це зазначається в

документах американської юстиції

Шановний Анатоліє Кириловичу!

Указом Президента України № 1865/2005 утворено Міжвідомчу комісію РНБОУ з комплексного вирішення проблем у сфері боротьби з корупцією, а Ви маєте честь бути Головою цієї Комісії. Звертаюсь до Вас як Секретаря РНБОУ та Голови цієї Комісії з наступним.

Нещодавно в моє розпорядження надійшли додаткові документи стосовно справи Лазаренка та його спільників: (а) Нотаріальна вимога (подана 6 липня 2005 року Павлом Лазаренком в Федеральному Суді США, Civ. Case No. 1:04CV00798 PLF) щодо надання з відповідних банківських рахунків йому коштів у розмірі близько 275 мільйонів доларів США, що в значній мірі були накопичені через фірму Somolli Enterprises Limited (див. Додаток 1); (б) Подання прокуратури США про залучення банківських виписок до справи в якості доказів (банківські депозити на ім’я Лазаренка та Кириченка використовувані в незаконній діяльності, тощо), у яких фігурує фірма Somolli Enterprises Limited (див. Додаток 2); (в) Схема відмивання коштів через фірму Somolli Enterprises Limited (див. Додаток 3); (г) Лист адвокатської контори “Scordis, Papapetrou & Co. Advocates” до Центрального банку Кіпру з проханням надати дозвіл на випуск/зміну часток акцій офшорної фірми Somolli Enterprises Limited (та інших пов’язаних компаній), у якому її акціонерами (власниками/засновниками) називаються Олександр М. Гравець, Олександр Г. Тимошенко, Юлія В. Тимошенко (див. Додаток 4); (д) Банківський документ про відкриття на фірму Somolli Enterprises Limited рахунку в банку “Bank of Cyprus Ltd” парнерами/директорами Тимошеко Олександр, Тимошенко Юлія, Гравець Олександр з їх розпорядчими підписами (див. Додаток 5); (е) Лист Центрального банку Кіпру про надання дозволу на випуск/зміну часток акцій офшорної фірми Somolli Enterprises Limited, титульна сторінка статуту Somolli Enterprises Limited, тощо (див. Додаток 6).

Враховуючи важливість наведених вище документів та посилаючись на наше попереднє листування стосовно справи екс-Прем’єра Павла Лазаренка та його спільників (мій запит № 8-77 від 07.09.2005, Ваша відповідь № 7/1-4786-1-5 від 18.11.2005), прошу Вас винести на розгляд засідання новоствореної Комісії для обговорення та прийняття рішень проблему повернення в Україну бюджетних коштів, привласнених злочинним шляхом П. Лазаренком та його спільниками. На мою думку, саме колективний розгляд на міжвідомчому рівні поданих мною матеріалів слугуватиме інтересам Української держави та народу.

Вважаю, що українські національні інтереси вимагають невідкладного вирішення справи Лазаренка та його спільників саме в рамках юрисдикції України. Задля цього, сподіваюсь, авторитет та повноваження новоствореної Комісії можуть та повинні забезпечити більшу скоординованість та ефективність роботи всіх компетентних відомств.

Для здійснення свого права як народного депутата України (частини 6 та 7 статті 15 Закону України “Про статус народного депутата України”) прошу забезпечити мені можливість бути присутнім при розгляді цього запиту Вами та/або Апаратом РНБОУ. Вельми прошу завчасно повідомити мене про день та час розгляду цього запиту.

Додаток: на 20 арк. у 1 прим.

З повагою

Народний депутат України Соломатін Ю.П.

Архів, сортувати за: Нові Відвідувані Коментовані
© Киевский ГК КПУ 2005
Все права защищены. Перепечатка материалов разрешается, только после письменного разрешения автора (e-mail). При перепечатке любого материала с данного сайта видимая ссылка на источник kpu-kiev.org.ua и все имена, ссылки авторов обязательны. За точность изложенных фактов ответственность несет автор.